Telefon
WhatsApp
İnstagram
Hakkımızda
Hakkımızda

Hakkımızda

1992 Yılında, %100 yerli sermaye ile global arenadaki rakiplerinden daha kaliteli ve daha ekonomik sistemler üretip, bu sistemleri dünya pazarlarına ihraç ederek ülkemize katma değer sağlama vizyonu ve hedefiyle kurulan Turan Mekatronik, sahip olduğu vizyon ve her geçen gün artan bilgi birikimiyle birçok dizayn, modelleme ve anahtar teslim projeyi %100 müşteri memnuniyetiyle tamamlamıştır.

Bünyesinde kurulan Turan Teknoloji Birimi ise daima emsallerinden bir adım önde olma kriteriyle tasarım ve dizaynlarını yapmakta ve müşterilerine inovatif çözümler sunmaktadır. Turan Teknoloji de öncelikli olarak kendisine teknoloji ihraç eden bir firma olmayı hedef olarak belirlemiştir. Turan Teknoloji tüm Dünyaya değer katan bir firma olma yolunda günümüzde ağırlıklı olarak çevre dostu teknolojiler üzerinde çalışmalarını arttırmıştır. Güneş enerji sistemleri üzerine Ar-Ge çalışmaları devam etmektedir.

Bilindiği gibi Hidrojen elementi Oksijen elementinden 14-15 kat daha ince molekül yapısına sahiptir. Bu yüzden metal depolama tanklarından kolaylıkla sızma yapabilir ve oksijenle birleştiğinde patlayıcı bir etkiye sahip olabilir. Sodyumborhidrürün en önemli özelliği Hidrojen depolanmasında kullanılmasıdır. Hidrojeni sıvılaştırıp adeta sünger gibi emip tehlikesiz hale getirmektedir.

Halihazırda Sodyumborhidrür üzerinde AR-GE ve prototip üretimi devam etmektedir.

Turan Mekatronik 30 yılı bulan tasarım, modelleme ve anahtar teslim proje yönetimi tecrübelerine sahiptir. Bu tecrübelerin getirdiği doğal bir sonuç olarak arıza tespit ve onarımları konusunda da kendini geliştirmiş ve bu konuda da müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır. Günümüzde endüstriyel bakım ve arıza onarım hizmetleri kapsamında  statik ekipman bakım onarımları üstlenilmektedir.

Bununla birlikte yakın gelecekte söz konusu olan ortaklık ve iş birliği projelerinin hayata geçirilmesi sonrasında döner ekipmanların bakım ve onarımları ile, önleyici bakım hizmetleri kapsamında arızaların erken tespit ve izolesi yöntemlerini de içeren, tamamlayıcı bakım hizmetleri safhasına geçilerek bütünleşik bir yapı içerisinde bakım ve arıza onarım hizmetleri verilmesi hedeflenmektedir. Turan Mekatronik orta vadede, “Endüstriyel Tesis Bütünleşik Bakım Yönetimi” hizmetlerini hayata geçirmeyi planlamaktadır. Bu sayede tesislerin idamesinde reaktif yaklaşımlar yerine proaktif yaklaşımların uygulanması mümkün olacaktır. Halihazırda kontrol vanalarının kayıtları 10 yıl öncesine kadar takip edilebilmektedir.

Halihazırda, statik ekipman bakım onarımları kapsamında Endüstriyel Tesis Mekanik Bakım Onarım Hizmetleri ve Endüstriyel Tesis Vana Bakım Hizmetleri verilmektedir.